Sort by
  • Do Revenge

    ★★★

  • Sam Morril: Same Time Tomorrow

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • I Love My Dad

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • The Outfit

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Wake

  • Cha Cha Real Smooth

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Night Teeth

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★½

  • Soñadora

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Nobody

  • Language Lessons

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Mass

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

  • Wet Willy

  • Canvas

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Mangrove

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

  • Joe List: I Hate Myself

  • The Stunt Double

  • Who are you?

  • Summerland

    ★★★★