• Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

  • Squid Game

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Four Roads

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Loving

  • News of the World

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Farewell to the Seashore

  • Someone, somewhere

  • My Fat Arse and I

  • The Wait

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Moments I Miss

  • Anima

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Shazam!

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • In The Night

  • The Mule

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

    ★★★★★

  • Asterix: The Secret of the Magic Potion

  • I Feel Pretty

  • Put Grandma in the Freezer