• Mirror

    ½

  • Inside

    ★★★

  • 24 Frames

    ★★★★

  • The Piano Teacher

    ½

  • Old Men Never Die

    ★★★

  • Bashu, the Little Stranger

    ★★★★

  • Amélie

    ½

  • The Pianist

    ★★★★★

  • Modern Times

    ★★

  • No Date, No Signature

    ★★★★★

  • Bicycle Thieves

    ★★★★★

  • On the Way to School

  • Toll Booth

    ★★

  • The Patience Stone

    ½

  • A Madonna in Laleli

    ½

  • Encounter

    ½

  • Yusuf and Kenan

    ★★★

  • Toprağın Çocukları

    ½