RSS feed for Matt the Scumbag
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Edit this entry  
13
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Rich Hill

Rich Hill

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★★
Edit this entry  
05
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Some Freaks

Some Freaks

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★½
Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
21
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry