• The Young Karl Marx

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Beach Rats

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Roxanne, Roxanne

    ★½

  • To the Bone

    ★★★

  • Passengers

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Come Together

  • Supersonic

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★½

  • Brain on Fire

    ★★

  • The Bad Batch

    ½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Hounds of Love

    ★★★

  • That One Day

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Jason Bourne

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

  • Fucking Berlin

    ★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • Lavender

    ★★

  • DEATH by MetaL

    ★★½

  • Before I Wake

    ★½

  • My Big Fat Greek Wedding 2

  • Hush

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Zootopia

  • Life Off Grid

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★★

  • How to Be Single

    ★★½

  • The Lure

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Land of Mine

    ★★★½

  • Creed

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Colonia

  • Paper Towns

    ★★

  • We Are Still Here

    ★★½

  • Mustang

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Too Cool for School

  • Requiem for the American Dream

  • Careful What You Wish For

    ★½

  • Fire

  • Pretty Boy

    ★★★

  • 6 Years

    ★★★½

  • Queen of Earth

    ★★★★

  • Victoria

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★

  • Tangerine

    ★★★½

  • The Witch

    ★★½

  • The Mask You Live In

    ★★★★

  • Taken 3

    ★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★½

  • The Gambler

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Ouija

  • Zombeavers

    ★½

  • Annabelle

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Before I Go to Sleep

    ★★

  • The Smell of Us

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • If I Stay

    ★½