• New Year's Eve

    ★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★

  • The Intouchables

  • In Time

    ★★

  • Footloose

    ★½

  • Shame

    ★★★★½

  • The Skin I Live In

    ★★★

  • Final Destination 5

  • Friends with Benefits

    ★★

  • Monte Carlo

  • Colombiana

    ★★

  • Super 8

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • Oslo, August 31st

    ★★★

  • Bad Teacher

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★½

  • Beau

  • Detachment

    ★★★★½

  • Tomboy

    ★★★★

  • I Touch a Red Button Man

  • Water for Elephants

    ★½

  • Scream 4

    ★★

  • Soul Surfer

    ★★

  • Source Code

    ★★½

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

    ★★★★★

  • Sucker Punch

    ★★★½

  • Red Riding Hood

  • Limitless

    ★★½

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★

  • Beastly

    ★★

  • Gulliver's Travels

  • The Tourist

    ★½

  • You Again

  • The Social Network

  • Burlesque

  • Easy A

    ★★★

  • Camp Rock 2: The Final Jam

  • Black Swan

    ★★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★½

  • Cheeky Girls 2

    ½

  • Wallander 26 - The Witness

  • Inception

    ★★★★

  • 16 Wishes

  • Grown Ups

    ★½

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • I Spit on Your Grave

    ½

  • Wallander 25 - The Collector

  • Lady Blue Shanghai

    ★★★

  • Kaboom

    ★★★½

  • Letters to Juliet

    ★½

  • Wallander 24 - The Heritage

  • The Last Song

    ★★

  • Wallander 23 - The Ghost

  • Remember Me

    ★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Valentine's Day

    ★½

  • Times Change You

    ★★½

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ★★

  • The Kids Are All Right

  • Blue Valentine

    ★★★★½

  • The Runaways

    ★★½

  • Welcome to the Rileys

  • Boy

    ★★★★

  • Dödsängeln

  • The Book of Eli

  • Captured

  • Wallander 21 - The Sniper

  • Avatar

  • Wallander 20 - The Leak

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★

  • A Christmas Carol

    ★★★