• Tangerine

    ★★★½

  • Angst

    ★★★★

  • Noroi: The Curse

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • A Walk to Remember

    ★★

  • The Green Ray

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Tomboy

    ★★★★

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★★★

  • The Brood

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Get Over It

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It