RSS feed for melissa
  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Invisible Man

  • The Call of the Wild

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • The Outcoming

  • Horse Girl

  • Airplane Mode

    ★½

  • Model Citizen

  • Dolittle

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Wedding Year

  • Substance

    ★★★½

  • Tall Girl

  • The Goldfinch

  • Color Out of Space

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • The Platform

  • Hustlers

  • The Laundromat

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Shanghai Fortress

  • Vivarium

    ★★★★

  • The Lion King

  • Daughter

  • Spider-Man: Far from Home

  • Straight Up

    ★★★★★

  • Le Jour extraordinaire

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

  • Daddy Issues

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Little

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★★

  • Le Renard et l'Oisille

  • Booksmart

  • The Art of Self-Defense

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

  • Kids

  • What Men Want

  • Watermelon: A Cautionary Tale

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

  • Kitbull

    ★★½

  • I Hate Kids

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Mr. Indifferent

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • Swiped

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Venom

  • Night School

  • Five Minutes to Sea

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★