RSS feed for melissa
  • Mr. Indifferent

  • The Princess Switch

  • Bird Box

  • Swiped

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Venom

  • Night School

  • Five Minutes to Sea

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★★

  • Reflection

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • The Nun

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Kin

  • The Golem

  • The After Party

  • Modest Heroes

  • Hounds

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Package

    ★★★★

  • Freaky Friday

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

  • Christopher Robin

  • After the Rain

  • The Darkest Minds

  • Extinction

  • Skyscraper

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Ant-Man and the Wasp

  • Magical Mom

  • Set It Up

  • Purl

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • Re-Gifted

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Récit de soi

  • The Week Of

  • Avengers: Infinity War

  • Pharaoh

  • Dear Alice

  • Dude

    ★★★½

  • I Feel Pretty

  • Alex Strangelove

    ★★★★½

  • Screen Romance

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

  • The Breaker Upperers

    ★★½

  • Blockers

  • Game Night

    ★★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S

  • Love, Simon

  • When We First Met

  • Nova

  • Black Panther

  • Hearts Beat Loud

  • Early Man

  • Eighth Grade

  • Fifty Shades Freed

  • Voldemort: Origins of the Heir

  • The Dinner Party

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Being Good

  • Wonder

  • Murder on the Orient Express