Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Conflict

Conflict

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fatal Instinct

Fatal Instinct

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Killer Downstairs

The Killer Downstairs

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gaslit

Gaslit

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Girl From Plainville

The Girl From Plainville

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Julia

Julia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Corrina, Corrina

Corrina, Corrina

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Celebrity Escape Room

Celebrity Escape Room

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Farmer Seeking Love

Farmer Seeking Love

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Pete Lee: Tall, Dark and Pleasant

Pete Lee: Tall, Dark and Pleasant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
Read the review Edit this entry  
15
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killer in the Guest House

Killer in the Guest House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost in Yonkers

Lost in Yonkers

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boomerang

Boomerang

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
David Spade: Nothing Personal

David Spade: Nothing Personal

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Whispers in the Dark

Whispers in the Dark

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Sketch Artist

Sketch Artist

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Rock

The Rock

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
All the Old Knives

All the Old Knives

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Client

The Client

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Falling in Love with the Girl Next Door

Falling in Love with the Girl Next Door

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Timeless Love

Timeless Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry