Sort by

Melissa has logged 58 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
An Inspector Calls

An Inspector Calls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ordeal by Innocence

Ordeal by Innocence

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Education

An Education

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Due Date

Due Date

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry