• The Secret Life of Pets

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie

  • Don't Blame the Kid

    ★★

  • Zootopia

    ★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • Tallulah

    ★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★

  • The Boy

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Ride Along 2

  • The 5th Wave

    ½

  • In the Heart of the Sea

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★

  • Afternoon Class

    ★★★★

  • The Intern

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Right Now, Wrong Then

    ★½

  • The Gift

    ★★★

  • Pixels

    ½

  • Stutterer

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Paper Towns

  • Minions

    ½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • San Andreas

    ★★

  • The Little Prince

    ★★★½

  • Picture Day

    ★★

  • Barely Lethal

    ½

  • Home

    ★★½

  • Chappie

    ★★★

  • Me & You

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★

  • Dope

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Unbroken

    ★★★★

  • Taken 3

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Submarine Sandwich

    ★★★

  • Into the Woods

    ★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Your Lie in April

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • The Boxtrolls

    ★★★

  • The Maze Runner

    ★★★½

  • While We're Young

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • If I Stay

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★½

  • Lucy

    ★★

  • Unfriended

  • The Purge: Anarchy

    ★★

  • Feast

    ★★★★

  • Jersey Boys

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★½

  • The Other Woman

    ★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Perfect Sisters

  • Pompeii