• Rabbit-Proof Fence

    ★★★★

  • Rabbits

    ★★★★★

  • Mickey's House of Villains

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Barbie in the Nutcracker

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Cats & Dogs

    ★½

  • Shrek

    ★★★½

  • The Mummy Returns

    ★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★

  • Cast Away

    ★★★★

  • Chicken Run

    ★★★★

  • Big Momma's House

    ★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Man on the Moon

    ★★★★

  • Magnolia

    ★★★★★

  • Mickey's Once Upon a Christmas

    ★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • Being John Malkovich

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★½

  • Tarzan

    ★★★

  • The Mummy

    ★★★½

  • The Prince of Egypt

    ★★★★

  • A Bug's Life

    ★★★

  • The Parent Trap

    ★★½

  • Saving Private Ryan

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Titanic

    ★★★★

  • Men in Black

    ★★★½

  • Hercules

    ★★★½

  • Liar Liar

    ★★★

  • How They Get There

    ★★★½

  • Matilda

    ★★★½

  • James and the Giant Peach

    ★★★★

  • Fargo

    ★★★★

  • Looking for Mushrooms

    ★★½

  • Toy Story

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • Pocahontas

    ★★★

  • The Little Rascals

    ★★★½

  • The Mask

    ★★½

  • Chungking Express

    ★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★½

  • The Joy Luck Club

    ★★★★

  • Hocus Pocus

  • The Sandlot

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Hook

    ★★★

  • My Girl

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • The Prince and the Pauper

    ★★★

  • Home Alone

    ★★★½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★½

  • Do the Right Thing

    ★★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★½

  • Vagabond

    ★★★★★

  • Stranger Than Paradise

    ★★★★½

  • Mickey's Christmas Carol

    ★★★

  • Fast Times at Ridgemont High

    ★★½

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★★½

  • Grease

    ★★★

  • Rocky

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★½

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★½

  • The Aristocats

    ★★★★

  • The Graduate

    ★★★★★

  • The Jungle Book

    ★★★½