• Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Belant + John Early

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Senior Year

  • Our Father

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

  • Turning Red

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

  • Pam & Tommy

  • Moonfall

    ★★

  • Navalny

    ★★★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★

  • The Mission

    ★★★

  • The American Dream and Other Fairy Tales

    ★★★

  • Am I Ok?

  • Hatching

    ★★★½

  • My Old School

    ★★★½

  • TikTok, Boom.

    ★★

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★

  • All That Breathes

    ★★★★★

  • Speak No Evil

    ★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • Beanie Mania

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Swan Song

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Stillwater

  • Val

  • False Positive

  • Ascension

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • kid 90

    ★★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★