Sort by

Melissa has logged 43 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Hatching

Hatching

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marry Me

Marry Me

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aziz Ansari: Nightclub Comedian

Aziz Ansari: Nightclub Comedian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mission

The Mission

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The American Dream and Other Fairy Tales

The American Dream and Other Fairy Tales

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Old School

My Old School

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
TikTok, Boom.

TikTok, Boom.

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Meet Me In The Bathroom

Meet Me In The Bathroom

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All That Breathes

All That Breathes

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fresh

Fresh

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry