RSS feed for Melting Man

Melting Man has watched 17 films released in the 1970s.

  • The Black Hole

    ★★★★

  • Salem's Lot

    ★★★★★

  • Microwave Massacre

  • Zombie Flesh Eaters

    ★★★★★

  • Within the Woods

    ★★★★

  • The Star Wars Holiday Special

    ★½

  • Halloween

    ★★★★★

  • Dawn of the Dead

    ★★★★★

  • The Incredible Melting Man

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Last Cannibal World

    ★★

  • Massacre at Central High

    ★★★

  • The Devil's Rain

    ★★★★★

  • Snuff

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★★

  • The Exorcist

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★