• The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Tomorrow at dawn

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Lone Wolf

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★½

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★★

  • The Restless

    ★★★½

  • Nitram

    ★★★

  • Emergency Declaration

    ★★½

  • In Front of Your Face

    ★★½

  • Casablanca Beats

    ★★★

  • France

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Hold Me Tight

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • The Story of My Wife

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★

  • Tralala

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Deception

    ★★

  • A Hero

    ★★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Futura

    ★★★½

  • Petrov's Flu

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Three Floors

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★★

  • Peaceful

    ★★★

  • Flag Day

    ★★

  • The Divide

    ★★★½

  • Mothering Sunday

    ★★

  • Benedetta

    ★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Good Mother

    ★★★★½

  • Everything Went Fine

    ★★½

  • Onoda – 10,000 Nights in the Jungle

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Sommernacht

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • L'Étrange Histoire de Mr. Anderson

  • Black Box

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Dead & Beautiful

  • A Corsican Summer

    ★★★½

  • The Cemil Show

    ★★★★

  • Friends and Strangers

    ★★★½

  • As We Like It

    ★★★

  • Bipolar

    ★★½

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★