Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry