• Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Martian

    ★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Room

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • Frozen

    ★★

  • Thor: The Dark World

    ★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Man of Steel

    ★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • The Avengers

    ★★

  • The Hunger Games

    ★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★★

  • Contagion

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★

  • Thor

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Inception

    ★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★

  • Shutter Island

    ★★★

  • Avatar

    ★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★