RSS feed for meme_rola
  • The Old Guard

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

  • Extraction

    ★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Ultras

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Odio l'estate

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Figli

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Point Blank

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Bare Necessity

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Atlantics

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • The Dirt

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½