RSS feed for meme_rola

meme_rola has logged 15 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Bar

The Bar

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Loro

Loro

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★
Edit this entry  
04
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry