• Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Playground

    ★★★★

  • Between Two Worlds

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • La Mif

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Users

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★★★

  • Simply Black

    ★★★½

  • Hamilton

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Ian McKellen on Stage: With Tolkien, Shakespeare, Others and YOU

  • A Secret Love

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Onward

    ★★½

  • Colette

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Les Misérables: The Staged Concert

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The Two Popes

  • Angel Has Fallen

  • Hair Love

    ★★★★

  • Inside The Secret World of Incels

  • The Whalebone Box

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Good Omens

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★