Sort by

Jotchua has logged 355 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Unhappy Customer

Unhappy Customer

2022
×
Read the review Edit this entry  
31
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everest

Everest

1998
×
Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Breaking

Breaking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Athena

Athena

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shadows

Shadows

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★
Edit this entry  
07
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Funny Pages

Funny Pages

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freak Orlando

Freak Orlando

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Orlando

Orlando

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry