Sort by
  • Perpetrator

  • Stutz

    ★★★★

  • Falling for Christmas

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Swimmers

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Hustle

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★½

  • The Northman

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Pig

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Mass

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King