Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Binary

Binary

2024
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amsterdam Alert

Amsterdam Alert

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Venus

Venus

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Greatest Night in Pop

The Greatest Night in Pop

2024
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
What Dreams May Come

What Dreams May Come

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Basement

In the Basement

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paul Newman, Behind Blue Eyes

Paul Newman, Behind Blue Eyes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
De Palma

De Palma

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncario

Uncario

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heresy

Heresy

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Murder at the End of the World

A Murder at the End of the World

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night

Silent Night

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nowhere

Nowhere

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel

Hotel

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Rooms

Red Rooms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hardcore Never Dies

Hardcore Never Dies

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Falcon Lake

Falcon Lake

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inside

Inside

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wrath of Becky

The Wrath of Becky

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bad Things

Bad Things

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
I'm Perfectly Fine

I'm Perfectly Fine

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Monty Python's The Meaning of Life

Monty Python's The Meaning of Life

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry