RSS feed for mennomail

mennomail has logged 128 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prey

Prey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

Jim & Andy: The Great Beyond - Featuring a Very Special, Contractually Obligated Mention of Tony Clifton

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happiness

Happiness

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
George Michael: Freedom

George Michael: Freedom

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Swansea Love Story

Swansea Love Story

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Forest

The Forest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Uninvited Guest

The Uninvited Guest

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Woman

The Woman

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Some Guy Who Kills People

Some Guy Who Kills People

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Entity

The Entity

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
She Who Must Burn

She Who Must Burn

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
Dream Home

Dream Home

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Martin

Martin

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Images

Images

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rage

Rage

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry