RSS feed for mennomail

mennomail has logged 14 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Détour

Détour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Firebase

Firebase

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Rakka

Rakka

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
2:22

2:22

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Edit this entry