RSS feed for mennomail

mennomail has logged 109 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What We Become

What We Become

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
They Live

They Live

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rings

Rings

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tau

Tau

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream Week

Scream Week

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amsterdamned

Amsterdamned

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry