RSS feed for mennomail

mennomail has logged 65 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Anima

Anima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
State of Grace

State of Grace

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Be Alone

How to Be Alone

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Scrooge Mystery

The Scrooge Mystery

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Day for the Cut

Bad Day for the Cut

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Notti Magiche

Notti Magiche

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Little Gangster

The Little Gangster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Flodder

Flodder

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
High Heels, Real Love

High Heels, Real Love

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
David Bowie: Finding Fame

David Bowie: Finding Fame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Promises and Lies: The Story of UB40

Promises and Lies: The Story of UB40

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Intruders

Intruders

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aniara

Aniara

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iron Sky: The Coming Race

Iron Sky: The Coming Race

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Greta

Greta

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
De Familie Slim

De Familie Slim

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry