RSS feed for mennomail

mennomail has logged 17 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lili

Lili

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Believers

The Believers

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Basket

The Basket

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Skywalker Legacy

The Skywalker Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Focus

Focus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry