Sort by

mennomail has logged 131 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
When the Wind Blows

When the Wind Blows

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
VOIR

VOIR

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Deep House

The Deep House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cinemania

Cinemania

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thesis

Thesis

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Contracted

Contracted

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry