mennomail has logged 11 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Threshold

Threshold

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry