mennomail has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Night Porter

The Night Porter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brick

Brick

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nightingale

Nightingale

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Farewell, My Lovely

Farewell, My Lovely

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry