Sort by

mennomail has logged 35 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Dicht bij Vermeer

Dicht bij Vermeer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everything is a Remix Remastered

Everything is a Remix Remastered

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Living

Living

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bed Rest

Bed Rest

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
History of the World: Part I

History of the World: Part I

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last House on Cemetery Lane

The Last House on Cemetery Lane

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
You People

You People

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kaleidoscope

Kaleidoscope

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Trip

The Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry