RSS feed for mennomail

mennomail has written 107 reviews for films during 2013.

  • The Best Offer

    The Best Offer

    ★★★½

    Een uiterst boeiende thriller-drama met niemand minder dan Hollandsch eigen Sylvia Hoeks in een van de hoofdrollen. Geoffrey Rush nam de uitstekende andere rol voor zijn rekening. Naast bijrollen van kunst, prachtige schilderijen en de meest geweldige villa's. En Donald Sutherland natuurlijk.
    Intrigerend tot driekwart van de film, daarna redelijk voorspelbaar. Geeft niets, want sfeer, beelden en de muziek van Ennio Morricone maken veel goed. Veel. Niet alles. Het acteerwerk was niet altijd even overtuigend en het script kon wat scherper en uitdagender.

  • The Awakening

    The Awakening

    ★★★

    Prima spookfilm met verrassende twists. Niet eng, wel sfeervol.

  • Trading Places

    Trading Places

    ★★★

    De ultieme kerstfilm, hoorde ik in de wandelgangen. Nee, dat is het niet. Het is wel een leuke film. Eddie Murphy toen hij nog grappig was en Dan Aykroyd, sja. Heb de man nooit echt grappig gevonden. Ja, naast John Belushi, maar dat was maar één film (en wat sketches). John Landis is een held, trek bijna alles van de man, maar deze film was me te zoetsappig, moralistisch en voorspelbaar.
    Wel weer erg fijn om terug in de tijd te gaan: alles lekker analoog en simpel. Heerlijk. En Jamie Lee Curtis wond er geen doekjes om, zeg.

  • Elysium

    Elysium

    ★½

    Zo zonde, zo zonde. De film ziet er waanzinnig uit. Mad Max meets District 9 meets Blade Runner meets Robocop. Het lag ook niet aan Matt Damon en uiteraard ook niet aan Jodie Foster. Alles lag aan het zwakke, zwakke, wakke script. BORING! Hollywoodcliché to the max. Alles al gezien, alles vanaf de eerste minuut in te vullen, alles volgens het veilge easy-money boekje, gatverdegatver. Ik ben het zo zat. Maak verdomme eens goeie films, Hollywood!

    Colin Berry verwoorde het…

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★

    Heb de eerste drie LOTR films helemaal uitgezeten maar het werd per film vermoeiender. Hier is mijn grens bereikt. Meer komt er niet in. The Hobbit 1 was dan ook bij voorbaat mislukt. Los daarvan vond ik het een hele vervelende film. Weer die vervelende hobbits en dwergen, weer op een vervelend avontuur, weer die vervelende orks en andere vreemde monsters. Nee, nee, nee. Niet voor mij deze film.

  • 1408

    1408

    ★★★

    Tweede keer dat ik de film zag. Dan moet 'ie me wel aanspreken. En dat doet 'ie ook en toch concludeer ik ook deze maal dat het een matige film is. De Director's Cut heeft een bevredigender einde, maar het blijft allemaal te makkelijk, te geforceerd eng. Ja, hotelkamers zijn eng. Een zin die letterlijk wordt uitgesproken door de hoofdpersoon. De gebeurtenissen vullen zichzelf als het ware in.
    Misschien is het ook John Cusack die ik niet zo goed trek.…

  • The Hidden Face

    The Hidden Face

    ★★★½

    Fijn, deze Spaanse thriller. Veel verrassende plottwists en stof tot nadenken. Mooie actrices en goeie sfeer.

  • The Last Will and Testament of Rosalind Leigh

    The Last Will and Testament of Rosalind Leigh

    ★★★½

    Ging er volledig blanco in en werd blij verrast. Zeer sfeervolle langzame horrorvertelling over een zoon in het huis van zijn gelovige overleden moeder. Het camerawerk is van een grote schoonheid en de geluidseffecten zijn subliem. Hoewel het acteerwerk van de één acteur die de film rijk is hier en daar wat klungelig overkomt, maakt het interessante verhaal, maar vooral de spanningsopbouw en bij vlagen doodenge scènes alles goed. Grote kleine film die erg de moeite waard is. En wat…

  • Insidious: Chapter 2

    Insidious: Chapter 2

    ★★★★

    Trok deel 1 al erg goed en ook deel 2 kon me zeer bekoren. Schrok me vele malen helemaal te pletter. Die muziek, damn! Dit soort spookfilms en werelden in werelden spreken zeer tot mijn verbeelding en maken mij, als hardcore horrorfanaat, zelfs bang. De Insidious films hebben hetzelfde effect als The Sixth Sense. I see dead people materiaal. Scary as hell. Deel 1 was eerder en origineler, maar ik denk dat ik ze even eng en goed vind.

  • The Perks of Being a Wallflower

    The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

    Sympathiek coming of age dramaatje met een hoofdrol voor Bowie's 'Heroes'. Jonge acteurs spelen erg goed en hoewel het verhaal me niet heel veel kon boeien, heb ik me geen seconde verveeld. Ik snap de crush van de hoofdpersoon op de engelachtige Watson.

  • JFK

    JFK

    ★★★★½

    Eindelijk gezien. Ongelofelijk goeie film. Was erg onder de indruk van de snelle vertelwijze en montage. Wat een virtuoze filmmaker, die Stone. Een rollercoaster aan complexe informatie, personages, theorieën, schieten aan je voorbij en blijven begrijpelijk en toegankelijk. Dat is knap. En dat naast de karakterontwikkeling en het prima kunnen identificeren met de hoofdpersonen. En wat een sterrencast. Costner, Sutherland, Pesci, Spacek, Jones, Oldman, Bacon etc etc etc. En dan ook nog een score van John Williams.

    'What is past is prologue'. Zou het ooit veranderen?

    En nu wil ik meer!

  • Vertigo

    Vertigo

    ★★★★

    Ja, het is inderdaad een goeie film. prachtig camerawerk en een te gekke dream sequence. Kim Novak is mooi en James Stewart te oud. Smulde van de beelden en de plottwists. Mooi!