Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Skin: A History of Nudity in the Movies

Skin: A History of Nudity in the Movies

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Delirium

Delirium

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Four Musketeers

The Four Musketeers

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
76 Days

76 Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elvis in Concert

Elvis in Concert

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Corey Gorey

Little Corey Gorey

1993
×
Read the review Edit this entry  
05
Bingo

Bingo

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
More

More

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Roger Waters: The Wall - Live in Berlin

Roger Waters: The Wall - Live in Berlin

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Threads

Threads

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Passing

The Passing

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
This is GWAR

This is GWAR

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nazi Concentration Camps

Nazi Concentration Camps

1945
×
Read the review Edit this entry  
20
Joy Ride

Joy Ride

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Borrower

The Borrower

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Roger Waters: Us + Them

Roger Waters: Us + Them

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dave Chappelle: What's in a Name?

Dave Chappelle: What's in a Name?

2022
×
Edit this entry  
11
Bait

Bait

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★
Read the review Edit this entry