mentos has logged 25 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Training Day

Training Day

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Oh, Moon!

Oh, Moon!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Creep

Creep

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Taksim Hold'em

Taksim Hold'em

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Hush

Hush

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Stuck Apart

Stuck Apart

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★½
Edit this entry  
05
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★
Edit this entry