RSS feed for Meredith
  • Colossal

    ★★★★★

  • AKA Jane Roe

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★★★★

  • RBG

    ★★★★★

  • Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • This Is Spinal Tap

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • FernGully: The Last Rainforest

    ★★★★★

  • Contact

    ★★★★★

  • Office Space

    ★★★★★

  • Adaptation.

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show

    ★★★★★