Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★½

  • Poison

    ★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★

  • The Swan

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Moving

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Three Musketeers: D'Artagnan

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • The Glory

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • 20th Century Girl

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • Our Beloved Summer

    ★★★★★

  • My Name

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Midnight

    ★★★★

  • Girl in the Basement

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • Believer

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Forgotten

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Lion

    ★★★½

  • Big Fish & Begonia

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • It's Only the End of the World

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

    ★★★

  • Reply 1988

    ★★★★★

  • The Danish Girl

    ★★★★

  • The Boy and the Beast

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • A Perfect Man

    ★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★