Sort by
  • Poison

  • The Rat Catcher

    ★★★★½

  • The Swan

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Chris Fleming: Hell

    ★★★★★

  • Unknown: Cosmic Time Machine

  • The Beanie Bubble

  • Oppenheimer

  • Barbie

  • Donyale Luna: Supermodel

    ★★★★★

  • Amy Schumer: Emergency Contact

  • THE DAYS

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • Pretty Baby: Brooke Shields

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Tetris

  • Cocaine Bear

    ★★★★★

  • Reality

    ★★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • You People

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Confess, Fletch

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • LOLA

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★½

  • It Ain't Over

    ★★★★

  • The Beasts

  • Funny Pages

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Kimi

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • Anchorage

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★

  • Three Minutes: A Lengthening

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Us

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Chris Fleming: Showpig

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The Wizard of Lies

    ★★★★

  • HyperNormalisation

    ★★★★★