Sort by

Heather has logged 45 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mermaid Chronicles Part 1: She Creature

Mermaid Chronicles Part 1: She Creature

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slay Belles

Slay Belles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
H6: Diary of a Serial Killer

H6: Diary of a Serial Killer

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Candy Stripers

Candy Stripers

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Arbor Demon

Arbor Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Covenant

The Covenant

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Djinn

Djinn

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
X Moor

X Moor

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bray Road Beast

The Bray Road Beast

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Maus

The Maus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prison of the Dead

Prison of the Dead

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ghost from the Machine

Ghost from the Machine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Count Dracula's Great Love

Count Dracula's Great Love

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Retreat

Silent Retreat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stalker

Stalker

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Demon

Demon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cell 213

Cell 213

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mask Maker

Mask Maker

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Car: Road to Revenge

The Car: Road to Revenge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Summer

Dark Summer

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tennessee Gothic

Tennessee Gothic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Morningside Monster

The Morningside Monster

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Haunting on Finn Road: The Devil's Grove

A Haunting on Finn Road: The Devil's Grove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Edges of Darkness

Edges of Darkness

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shadows of the Dead

Shadows of the Dead

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Virus

Virus

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry