Merrick has logged 39 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Strange But True

Strange But True

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Riot Girls

Riot Girls

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Ema

Ema

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Edit this entry  
15
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Proxima

Proxima

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Screwball

Screwball

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fugue

Fugue

2018
×
★★½
Edit this entry