Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Flying Luna Clipper

The Flying Luna Clipper

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Innerspace

Innerspace

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baoh: The Visitor

Baoh: The Visitor

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kaze to Ki no Uta Sanctus: Sei Naru Kana

Kaze to Ki no Uta Sanctus: Sei Naru Kana

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Made in Hollywood

Made in Hollywood

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Smoke Signals

Smoke Signals

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Expedition Content

Expedition Content

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Hush... Hush, Sweet Charlotte

Hush... Hush, Sweet Charlotte

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry