• Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Projections

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Embers

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph