Sort by

mesh has logged 150 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
What If

What If

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Death in the Gunj

A Death in the Gunj

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry