RSS feed for Cora
  • Little Women

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Swiped

    ½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Black Panther

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Coco

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

  • The Edge of Seventeen

  • The Martian

  • Inside Out

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

    ★★★★★

  • Gravity

  • We're the Millers

  • Cyberbully

    ½

  • Easy A

  • Black Swan

  • The Last Airbender

    ½

  • Fantastic Mr. Fox

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Coraline

  • The House Bunny

  • Wild Child

  • WALL·E

  • Juno

  • Superbad

  • Ratatouille

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★½

  • Brokeback Mountain

  • Shark Tale

  • Mean Girls

  • 13 Going on 30

  • Freaky Friday

  • Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

  • Finding Nemo

  • How to Lose a Guy in 10 Days

  • Legally Blonde

  • Donnie Darko

  • Miss Congeniality

  • Erin Brockovich

    ★★★★½

  • The Virgin Suicides

    ★★★★

  • Never Been Kissed

  • 10 Things I Hate About You

  • Titanic

  • Romeo + Juliet

  • The Craft

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Forrest Gump

  • The Lion King

  • The Silence of the Lambs

  • Home Alone

  • When Harry Met Sally...

  • Heathers

  • Dirty Dancing

  • Ferris Bueller's Day Off

  • Tootsie

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★★★

  • Carrie

    ★★★½