RSS feed for Metalblade
  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★

  • Beyond Skyline

    ★★★★

  • Red Eye

    ½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★½

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • The Great Wall

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Fantastic Four

    ★½

  • San Andreas

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Infidus

    ★★★★

  • Headless

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★★½

  • The Equalizer

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Crawl or Die

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Godzilla

    ★★★★★

  • WWE Extreme Rules 2014

    ★★★½

  • The Canal

    ★★★★

  • Noah

    ★★★

  • The Raid 2

    ★★★★★

  • Lone Survivor

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Sacrament

    ★★★½

  • Locke

    ★★★★

  • Riddick

    ★★★★

  • 2 Guns

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★★

  • The Wolverine

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ★★★★★

  • Atlantic Rim

  • Hammer of the Gods

    ★★★★½

  • A Field in England

    ★★★★

  • Assault on Wall Street

    ★★★½

  • World War Z

    ★★★★

  • Man of Steel

    ★★★★½

  • This Is the End

    ★★★★

  • The Purge

    ★½

  • After Earth

    ★★★★

  • Now You See Me

    ★★★½

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Blue Ruin

    ★★★★

  • Battledogs

    ★½

  • G.I. Joe: Retaliation

    ★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

    ★★★★★

  • Amerikan Holocaust

    ★★★½

  • Jack Reacher

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Sightseers

    ★★★★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★★

  • 6 Degrees of Hell

  • The Man with the Iron Fists

    ★★★★½

  • Cloud Atlas

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Would You Rather

  • Looper

    ★★★★

  • Crave

    ★★★

  • End of Watch

    ★★★★½

  • The ABCs of Death

    ★★★

  • The Sweeney

    ★★★

  • Dredd

    ★★★★★

  • The Master

    ★★★★