Sort by
  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Adverse

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Mile 22

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • American Made

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Mummy

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • War Dogs

    ★★★½

  • Nerve

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Weaponized

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • Room

    ★★★

  • Legend

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Rogue Nation

    ★★★★

  • Ted 2

    ★★½

  • Spy

    ★★½

  • Ashby

    ★★★★½

  • Home

    ★★★★

  • Chappie

    ★★★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Prisoners

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★½

  • 2 Guns

    ★★½

  • Kick-Ass 2

    ★★★½