• Catherine Called Birdy

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Close

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Triangle of Sadness

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★½

  • Am I Ok?

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★½

  • Nanny

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • 2nd Chance

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★★★

  • Dual

    ★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Living

    ★★★½

  • Breaking

    ★★★

  • Call Jane

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Emergency

    ★★

  • When You Finish Saving the World

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Birds of Paradise

  • The Survivor

    ★★½

  • Charlotte

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Forgiven

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Happening

    ★★★★

  • Sundown

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Julia

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★