Sort by

Jason has logged 48 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sisters

Sisters

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pixels

Pixels

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Minions

Minions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Youth

Youth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Here After

The Here After

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Voices

The Voices

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry